Fiber Optic Patch Cords 48Cores LC-LC Pre-terminated Breakout Patchcord for Telecom Data Center
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | OEM |
| Chứng nhận: | ISO, CE RoHS |
| Số mô hình: | TK-PrePC-LC-LC-48F |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 |
|---|---|
| Giá bán: | USD40-48/pc |
| chi tiết đóng gói: | Đĩa trục gỗ |
| Thời gian giao hàng: | 5-8 ngày làm việc |
| Điều khoản thanh toán: | T/T, Công Đoàn Phương Tây |
| Khả năng cung cấp: | 50000 chiếc mỗi tháng |
|
Thông tin chi tiết |
|||
| Loại sợi: | SM/mm | Tùy chỉnh: | Đúng |
|---|---|---|---|
| Làm nổi bật: | 48-core fiber optic patch cord,LC-LC pre-terminated patchcord,telecom data center fiber cable |
||
Mô tả sản phẩm
48-Core LC-LC Pre-terminated Fiber Optic Breakout Patch Cords
TAKFLY provides high-quality pre-terminated cables for indoor and outdoor applications, with breakout configurations ranging from 8 to 144 cores. Available connector types include MPO, SC, LC, ST, FC, and MU, with various breakout types including bare fiber, 0.9mm, 1.2mm, 2.0mm, and 3.0mm diameters.
All pre-terminated cable products are custom-made to meet specific customer requirements. We accommodate diverse specifications including connector type, breakout type, breakout length/tolerance, and cable structure.
Premium Quality Ferrules
Our pre-terminated fiber optic breakout patch cords feature high-quality ceramic ferrules with professional polishing technology and precise optical endface matching for stable transmission and efficient connectivity.
Rigorous Quality Assurance
TAKFLY pre-terminated fiber optic breakout patch cords undergo 100% testing to ensure compliance with industry standards and meet user requirements.
Applications
Pre-terminated fiber optic breakout patch cords support diverse applications including CATV, LANs, WANs, telecommunication networks, data centers, data processing networks, and test equipment.
Technical Specifications
| Parameter | Specifications |
|---|---|
| End Face Type | UPC and APC |
| Fiber Type | SM (G652, G655, G657); MM (OM1-OM5) |
| Insertion Loss | ≤0.3dB |
| Return Loss | UPC SM≥50dB, APC SM≥60dB, UPC MM≥35dB |
| Repeatability | ≤0.1 |
| Durability | ≤0.2dB |
| Interchangeability | ≤0.2dB |
| Tensile Strength | >70N |
| Operating Temperature | -20℃ to 70℃ |
| Storage Temperature | -40℃ to 80℃ |
| Outer Sheath Material | PVC, LSZH, PU |
| Bending Radius (Static/Dynamic) | 10D/20D |
| Length | Customized |
Xếp hạng & Đánh giá
Muốn biết thêm chi tiết về sản phẩm này









Đánh giá chung
Ảnh chụp nhanh về xếp hạng
Sau đây là phân phối của tất cả các xếp hạngTất cả đánh giá